Poznávací zájazd do centra súčasného európskeho rezbárstva
Veľmi často sa stretám s rezbármi, ktorí ako motivačné uvádzajú diela Leonarda Da Vinci, Michalangela, Majstra Pavla z Levoče... Na tom samozrejme nie je nič zlé. Lenže tých niekoľko storočí neprehliadnuteľne oddeľuje súčasného autora od vtedajšieho videnia sveta aj umeleckého prejavu. Samozrejme – vzory potrebujeme. A mnohí by povedali, že aj tých novších je plný internet. S tým sa nedá nesúhlasiť, lenže mnoho súčasných autorov si neuvedomuje dostupnosť, dosiahnuteľnosť či dokonca osobnú skúsenosť s osobnosťami súčasnej tvorivej scény. Na rozdiel od tých historických sú tu a my ich môžeme navštíviť, vidieť či siahnuť na ich dielo...
Čítať celý článok...
 
TATRY ICE MASTER 2013
Na Slovensku sa konala po prvý krát súťaž v "sochaní" sôch z ľadu s názvom TATRY ICE MASTER / International ICE SCULPTURE Championship. Hlavnými organizátormi bola kreatívna agentúra DAISY a najvýznamnejší investor v oblasti Tatier - TATRY MOUTAIN RESORTS.  Na podujatí sa zúčastnili tímy z týchto krajín: Česká republika, Slovenská republika, Fínsko, Maďarsko, Francúzsko, Poľsko, Srbsko a Švédsko. Podujatie podľa oficiálnych správ dosiahlo návštevnosť až  20 000 ľudí a v čase od 27. januára do 3. februára 2013, bolo najvýznamnejším  podujatím  na Hrebienku a v okolí.

 

Čítať celý článok...
 
PF 2013

 
Vercajch pod stromčekom? Prečo nie!
Blížia sa Vianoce a nákupná horúčka onedlho dosiahne bod varu. Je veľa ľudí, ktorí si na Vianoce doprajú to, čo možno ani nepotrebujú - ale veď prečo nie, treba si urobiť radosť. Lenže Vianoce pominú a v novom roku nás bude čakať veľa práce a v niektorých prípadoch doslova boj o prežitie. Nie, našťastie sa nebojuje zbraňami, ale hlavou a schopnosťami. Ak sa trošičku zamyslíme, zistíme, že radosť sa dá urobiť aj darom, ktorý dokáže investíciu nie len vrátiť, ale vylepší nám rodinný rozpočet - či priamo nám bude zarábať. V nasledovných riadkoch si prečítate o najosvedčenejších nástrojoch sochárov, rezbárov či iných remeselníkov.
 
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 33

Vyberáme z článkov užívateľov

svetelsky-oltar-3.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

Top ponuka

Ponuka tovaruforcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria