Články
Dotyky 2007 Tlačiť E-mail

 Záhradná galéria Alojza Machaja v Plaveckom Štvrtku sa stala dejiskom desiateho ročníka výstavy Dotyky - tentoraz s podtitulom Konfrontácie. Svojimi prácami sa výstavy zúčastnilo  18 poslucháčov vysokých škôl ( Praha, Bratislava, Brno a Viedeň), a niekoľko profesionálnych výtvarníkov. Časť z nich vytvorila svoje práce ako súčasť sympózia, ktoré výstave predchádzalo. Slnečný sobotný deň 1.9.2007 bol vítaným spestrením predĺžených prázdnin.

Veď prečo nie, ak sa o príjemnú atmosféru postaral jazzman Dodo Šošoka a jeho hostia. Výklad a rozbor diela jednotlivých autorov pod drobnohľadom Evy Trojanovej, ženská inteligentná živelnosť v podaní moderátorky Zuzany Kocúrikovej a taktiež malé pohostenie  v spoločnosti drevených figúr pod patronátom víťazného Napoleona boli lahôdkovým mixom informácií a pôžitkov rôzneho zrna. Lenže toto nie je to čo robí ZGAM výnimočnou. Je to prostredie, v ktorom sa človek cíti dobre v teniskách a tričku, tak ako aj lakovkách a obleku. Tieto protipóly sú tu vo vzácnej symbióze, čo umocňuje zážitok z prezentovanej tvorby. Práve ostrovčeky debatujúcich návštevníkov z brandže i širšej verejnosti dávajú tušiť význam tohto záhradného fenoménu. Aby sme však záujemcov nenudili dlhým komentárom, doprajeme radšej pár autentických záberov a zoznam zúčastnených autorov (okrem zmienených vystavovali práce aj "staré čísla" -  Alojz Machaj, Jozef Bárta, Andrej Irša, Václav Kyselka...).


Na obrázkoch je exteriér a novoupravený interiér Záhradnej galérie Alojza Machaja počas vernisáže

 
Zúčastnení autori (poslucháči VŠ):
Diana Feketejová       
Erika Miklóšová       
Eva Srníková       
Ivan Illovský       
Ivan Matoušek       
Ján Wolf       
Lenka Cabadajová       
Lenka Cisárová       
Ľubica Kainová       
Lucia Fabianová       
Marcela Caunerová       
Peter Fritzenwaller       
Šárka Hyklová       
Valéria Gašparová       
Veronika Celingerová      
Veronika Priekopová       
Viliam Slaminka       
Zuzana Ulmanová    

 
svetelsky-oltar-1.jpg
  rez-module-bottom
orlik

Odber noviniek

forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria