Nástroje
Kompresor v dielni Tlačiť E-mail

Screenshot_-_5__11Otázka na prvý pohľad mimo tému: Prečo je dôležité pracovné pohodlie? Dovolím si odpovedať: Na dosiahnutie tých najlepších výsledkov. Napríklad hodinár by celkom iste nedokázal pracovať s jemnou mechanikou v mraze. Aj na opracovanie dreva sú často kladené vyššie nároky.

Práce s motorovou pílou prebiehajú spravidla vonku. Môže tam byť príjemne, ale občas chladno, niekedy horúco, alebo vietor či dážď  a v zime mráz. Dokonca aj v prípade zastrešenia, ale inak otvoreného priestoru sú  v exteriéri premenlivé podmienky pre prácu s ktorými sa treba vyrovnať. A čo má kompresor spoločné s pohodlím? O tom je článok.

Čítať celý článok...
 
Unikátny typ hoblice pre rezbárov a reštaurátorov Tlačiť E-mail

ramia-logo-600-480__kpia__kpia

Stôl je miestom, kde sa stretá rodina. U stola sa trávi celkom dosť času. Preberajú sa tu vážne aj veselé záležitosti, plánuje budúcnosť, spomína na minulosť a stôl je nosnou plochou pre množstvo pôžitkov. Nepochybne je to jeden z najdôležitejších kusov nábytku.

 

Ako je na tom pracovný stôl v dielni? Aj na ňom sa nie len pracuje, ale občas aj je. Minimálne tá kávička a drobná mňamka. Aj u pracovného stola v dielni sa robia dôležité rozhodnutia. Aj na pracovnom stole v dielni sa rodí budúcnosť a je v ňom zapísaná minulosť. Aj pracovný stôl je svedkom návštev priateľov, zákazníkov, obchodných partnerov, rodinných príslušníkov.

 

Predovšetkým však ide o pracovné pohodlie, možnosti upnutia produktivitu a vlastne aj radosť z práce. Poriadny pracovný stôl by mala mať predsa každá poriadna dielňa, pretože pracovný stôl pre dielňu je tým, čím je stôl v domácnosti. Ako vznikla nová variabilná hoblica Ramia Goal Plus ? (po kliknutí na názov sa dostanete k videoprezentácii hoblice)

Čítať celý článok...
 
OREGON výber z ponuky Tlačiť E-mail

IMG_8598__kpiaOdborná verejnosť síce vie, ale bežný spotrebiteľ ani netuší, že väčšina vo svete používaných pílových reťazí, líšt a hnacích kolies pochádza od výrobcu Oregon. Mätúce môže byť zobrazenie názvov iných značiek na výrobkoch, pretože Oregon dodáva svoje výrobky iným značkám s ich označením. Podľa viacerých materiálov je však celosvetový podiel výrobkov Oregon v tomto segmente 72 až 84 % a keďže čísla sa neustále menia – tak bude asi lepšie použiť pomer, teda že sa jedná v priemere o tri štvrtiny svetovej produkcie. A to už je celkom slušná hodnota. Vlastne, niet sa čomu ani čudovať. Oregon je vôbec prvým výrobcom hobľovacieho typu reťaze, ktorý sa používa na všetkých motorových pílach. Lenže Oregon nevyrába len rezné súpravy, ale širokú škálu iných výrobkov.

Čítať celý článok...
 
Ako vyberať stroje Tlačiť E-mail

IMG_0120Ak sa kupuje dom – spravidla sa posudzujú okrem samotného domu aj iné faktory: Vzdialenosť lokality od práce, napojenie na inžinierske siete, terén, dostupnosť, orientácia, možnosť parkovania pred domom, susedia, vplyvy hluku, prachu a zápachu (blízka priemyselná alebo poľnohospodárska prevádzka, dialnica, kameňolom), či sa jedná o zátopovú oblasť, či je dom zaťažený vecným bremenom... Je to preto, aby sa maximálne investícia zhodnotila vo forme výhod, ktoré za svoje peniaze môžeme mať a zároveň sa predišlo rizikám, ktoré zo zámeru kúpy vyplývajú.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 1 z 8