Nástroje


Kĺbový upínací prípravok Tlačiť E-mail
img_0656Vo fóre na stránkach Rezbárstvo.sk nájdeme mnohé možnosti upnutia reliéfov, sôch, sošiek. Sú medzi nimi remeselne aj technicky náročné či úplne jednoduché prípravky, alebo upínacie zariadenia z toho, čo dielňa/domácnosť poskytne. Rezbár Vladislav Boruta síce nevymyslel niečo nové, ale k návrhu upínacej pomôcky predsa len novátorsky pristúpil. Ako základné kritériá zvolil jednoduchosť a funkčnosť.
Čítať celý článok...
 
Vercajch pod stromčekom? Prečo nie! Tlačiť E-mail
Blížia sa Vianoce a nákupná horúčka onedlho dosiahne bod varu. Je veľa ľudí, ktorí si na Vianoce doprajú to, čo možno ani nepotrebujú - ale veď prečo nie, treba si urobiť radosť. Lenže Vianoce pominú a v novom roku nás bude čakať veľa práce a v niektorých prípadoch doslova boj o prežitie. Nie, našťastie sa nebojuje zbraňami, ale hlavou a schopnosťami. Ak sa trošičku zamyslíme, zistíme, že radosť sa dá urobiť aj darom, ktorý dokáže investíciu nie len vrátiť, ale vylepší nám rodinný rozpočet - či priamo nám bude zarábať. V nasledovných riadkoch si prečítate o najosvedčenejších nástrojoch sochárov, rezbárov či iných remeselníkov.
 
Čítať celý článok...
 
Kde je chyba? Tlačiť E-mail
Pohľad na rozlomený kotúč Veľa rezbárov používa uberací kotúč Woodcarver Gold od firmy Kaindl na hrubé opracovanie dreva. Uvedený kotúč používam niekoľko rokov tiež (a nie len ja) a vždy takmer do úplného spotrebovania zubov. Aj takýto kotúč  (okrem príliš krátkych zubov náchylných  na zlomenie) však nenesie závady, ktoré by predstavovali  výraznejšie bezpečnostné riziká. No ako som sa presvedčil - existujú aj spotrebitelia, ktorí majú s týmto kotúčom inú skúsenosť.
Čítať celý článok...
 
Predávame výtvarnícke reťaze a lišty + akciová ponuka Tlačiť E-mail
oreg_1 Ľady sa pohli. Asi takto by sa dalo charakterizovať obdobie, keď sa na náš trh dostali výrobky, ktoré sme mohli závidieť našim zahraničným kolegom, alebo len s veľkými ťažkosťami  sme sa k nim predsa len dostali... Avšak ani s prvými výrobkami, ktoré sa u nás začali predávať to nebolo až také jednoduché.  Dostával som správy, kde sa spotrebitelia sťažovali na informácie predajcov, v ktorých chýbali závažné upozornenia. Špecifiká, ktoré špeciálne náradie má a nie je na ne braný ohľad, sú príčinou neefektívnosti investície a poškodenia náradia.
Čítať celý článok...
 
Elektrické dláta Tlačiť E-mail
arbor Pomerne často sa rezbári informujú o možnostiach použitia elektrického dláta. Dôvod je jednoduchý - vedomie, že práca sa dá uľahčiť je vec lákavá, no a na rozdiel od rotačných uberacích zariadení sa jedná o  rez veľmi podobný dlátu. Pozrime sa ale na výhody a nevýhody tejto technológie a porovnajme aj dostupné zariadenia.
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu1234567DopreduKoniec »

Stránka 2 z 7
forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria