Betlehemy
Hodonínské výstavy betlémů Tlačiť E-mail
 Výstavy betlémů v Domě kultury v Hodoníně mají svůj počátek v roce 1994 a jsou pořádány každé dva roky v adventním čase. Během času se vyprofilovaly, jak svým rozsahem, tak i prostorem, kterého se jim dostává,  na největší svého druhu v republice.
 
 
 
Čítať celý článok...
 
Tlačiť E-mail
Betlebemárstvo sa stalo samostatným umelecko-remeselným smerom. Aj tu platí že podlieha názorovým zmenám a prirodzenému vývoju. Betlehemárstvo sa stáva akceptovaným, registrovaným a neustále sa rozvíjajúcim odborom. Máte záujem o informácie?
 
O betlehemoch Tlačiť E-mail
Sample Image
V čase vianoc máme možnosť vidieť kostolné betlehemy, mestá majú záujem vystaviť betlehem na verejnom priestranstve a v domácnostiach už malý betlehem nieje tiež žiadnou výnimkou. Prečo majú z neho deti radosť a dospelí príjemné pocity?

Narodenie Spasiteľa, symbol rodiny a Vianočných sviatkov. Doba plná prekvapení a pocitov. Mnoho odborníkov na danú tému tvrdí, že toto isté obdobie je plné zhonu a stresu...
Nechcem však rozoberať obdobie Vianočných sviatkov vo filozoficko-meditatívnej polohe.

Článkov tohto druhu je v novinách a časopisoch dostatok. Pozrime sa na betlehem očami rezbára-betlehemára. Betlehemár žije s betlehemom celý rok a Vianoce sú len vyvrcholením. Pri tvorbe hľadá a študuje rôzne materály a sám sa vnára v mysli do samotného deja. Vymýšľa gestá, pózy a zoskupenie jednotlivých postáv. Pri tvorbe musí však brať do úvahy i zaužívané pravidlá.
Betlehem  Jozefa Bártu z Bratislavy 
Čítať celý článok...
 
Ponuka Betlehemov Tlačiť E-mail
Sample Imagemestské
domáce
kostolné
tradičné
pohyblivé
osvetlené
ozvučené
exkluzívne
reliéfne
malé
veľké
statické
prenosné
skladacie
darčekové