Aktuality


Fotokniha Saal Digital Tlačiť E-mail

IMG_0206Fotoknihy považujem za mimoriadne vhodnú príležitosť dokumentácie a prezentácie. Úprimne odporúčam každému, aby vo vlastnom záujme využíval túto možnosť čo najčastejšie v profesionálnom, aj osobnom živote. Veď aj tá najlepšia pamäť je celkom nespoľahlivým úložiskom na spomienky. Nik, okrem toho kto deje prežil si nedokáže predstaviť opis, nehľadiac na to, že aj osobne prežité deje časom miznú v zabudnutí, alebo podliehajú predstavivosti, ktorá upraví skutočnosť do zidealizovanej podoby. No a elektronické pamäte? Nuž, čo nám funguje dnes – zajtra už nemusí... Fotografie vo fotoknihe nepotrebujú žiadne zariadenia na zobrazenie, sú ľahko prenosné, uskladniteľné a neroztratia sa. Ak máme fotografie spracované vo fotoknihe (a treba aj s doplnkovým textom), tak sme pre uchovanie spomienok urobili ozaj maximum. Po čase nám nebude ľúto ani vynaloženého úsilia ani financií. Čo sa týka fotokníh ako firemnej prezentácie – pri jednaní so zákazníkom niet lepšej možnosti, ako práve fotokniha. Každá fotografia povie viac ako tisíc slov a celkový objem zachytenej práce dáva dokonalú predstavu o poskytovateľovi služby, kvalite prác, možnostiach, kreativite. U zákazníkov je to práve fotokniha (alebo web), ktorá rozhodne o tom, či si dajú prácu zrealizovať u Vás, alebo u niekoho iného.

Čítať celý článok...
 
Stovky lidí se zúčastnili slavnostního žehnání kaple svatého Huberta Tlačiť E-mail

Sobota 2. 7. 2015 ve Velkých Karlovicích patřila slavnostnímu žehnání Kaple svatého Huberta. Akci si nenechaly ujít stovky lidí. Okolí kaple je lemováno mnoha lesy, na které dohlížejí myslivci. Proto kaple získala jméno jejich patrona a stala se tak příjemným místem k jejich setkávání.

Dominantou Kaple svatého Huberta je dřevěný oltář, který vznikal déle, než kaple samotná – celé dva roky. Kapli, oltáři i všem přítomným lidem dal na místě požehnání opat Lukáš Evžen Martinec, který ocenil, že podobná díla v dnešní době stále ještě vznikají.

Autorem výtvarného návrhu oltáře je stejně, jako je tomu v případě kaple, Miroslav Valenta, investorem skupina SYNOT.

Čítať celý článok...
 
Na besede v Besede Tlačiť E-mail

V areáli holíčskej Besedy sa v dňoch 24 – 27. 6. 2015 uskutočnilo rezbárske sympózium. Počas horúcich dní, ktoré záverom schladil  málo výdatný dážď, traja slovenskí a dvaja českí rezbári urobili viac ako päť diel. Viac preto – lebo jeden z rezbárov nerobil sochy, ale viacero dekoratívnych kvetináčov pre areál Besedy.
Suita autotorov pozostávala z Marka Halásza (Bratislava), Vladislava Borutu (Vracov), Ladislava Sedláčka  (Uherský Brod), Martina Časa (Holíč) a Jirku Poláka (Holíč).

Čítať celý článok...
 
CONECO / RACIOENERGIA 2015 Tlačiť E-mail
IMG_0554Na výstavisku Incheba Expo v Bratislave sa v dňoch 25 - 28. 3. 2015 konal 36. ročník veľtrhu CONECO a 25. ročník veľtrhu RACIOENERGIA. Podujatie je zamerané na predstavenie ponúk vystavovateľov a nových trendov v oblasti stavebníctva. Súčastou veľtrhov sú odborné prednášky, konferencie a semináre. Tohtoročný veľtrh bol tématicky orientovaný na drevostavby a novinkou bola sekcia zameraná na vodu a jej využitie. Taktiež ponuka v oblasti inteligentných elektroinštalácií zaznamenáva výrazný progres. No aj „klasické" pavilóny sa predstihovali v ponukách. Nechýbali vystavovatelia s doplnkovými službami a sortimentom. Medzi takéto patrili expozície dizajnu predovšetkým exteriérového aj interiérového nábytku, nástroje a náradie.
Čítať celý článok...
 
Záhorácko-Slovácky betlehem vo Francii Tlačiť E-mail

fr_-_kpiaDňa 25. novembra minulého roku sa uskutočnila vernisáž výstavy betlehemov v severonormandskom mestečku Allouville Bellefosse. Výstavy betlehemov sa tu konajú už zopár rokov – čiže túto výstavu už možno považovať za tradičnú. Ako každé podujatie, ktoré má za sebou pekných pár ročníkov - aj táto výstava má svoju vývojovú líniu. Výsledkom je, že počet vystavených betlehemov dosiahol číslicu 1200 kusov! Možno aj takto symbolicky sa vzdala pocta 1200 ročnému dubu, ktorý je jedným z hlavných atrakcií a symbolov mestečka. Čo je však nemenej zaujímavé – zastúpenie tu malo viac ako 80 krajín, s významným zastúpením Čiech a Slovenska. Čo nás však môže obzvlášť tešiť – je že na výstavu sa v tomto roku dostal aj Záhorácko-Slovácky betlehem z obce Kátov .

 

 

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 3 z 14
adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria