Aktuality


Deravé dno rezbárstva Tlačiť E-mail
V časopise Remeslo Umenie  Dizajn - číslo  1 z marca tohto roku, kde bolo tématické zameranie na drevo, bol zverejnený článok rovnakého znenia. Pokiaľ bol časopis v predaji  a nebola sprístupnená internetová verzia článku na stránke  ÚĽUVu, nebolo možné použitie na týchto stránkach.  Avšak - bolo by škoda, ak by nebol dostupný článok celý - respektíve doplnený o to, čo sa do tlačenej verzie nedalo. Článok má zásadný význam pre pochopenie smerovania súčasného školského systému (záver článku) - ktorý si žije svojím životom - plne odtrhnutý od reality aj skutočnej odbornosti a potrieb spoločnosti.
Čítať celý článok...
 
Rezbárske sympózium v Holíčskom zámku Tlačiť E-mail

thumb_IMG_0470V rámci projektu „V zámku a podzámku..." sa v areáli Holíčskeho zámku konalo od nedele 8. 6. 2014 až do 14. 6. 2014 rezbárske sympózium. Sympózium v Holíči sa odohrávalo priamo v areáli zámku, pričom kulisami mu boli historické zámocké a hospodárske budovy. Už táto skutočnosť dalo sympóziu punc jedinečnosti. Čo sa týka výberu autorov – jednalo sa o skúsené osobnosti s mnohými realizáciami a bohatou výstavnou činnosťou. Výsledkom preto sú reprezentatívne diela, ktoré budú slúžiť k výtvarnému zatraktívneniu blízkeho okolia Holíčskeho zámku. Umiestené budú v blízkosti detského ihriska a zámockých valov. Po nutnom povrchovom obschnutí bude urobená ochrana dreva a osadenie umeleckých diel na miesta, kde budú slúžiť pre potešenie verejnosti, ale najmä detí. Tento projekt ako aj aktivita „Rezbárske sympózium" sú financované v rámci Programu cezhraničnej spolupráce SR- ČR 2007 – 2013. www.sk-cz.eu

Čítať celý článok...
 
Rezbárska škola Kunovice 2013 Tlačiť E-mail
Dvadsiaty ročník detského folklórneho festivalu Kunovské Léto v Kunoviciach bude po desiaty raz doplnené rezbárskym sympóziom. Zúčastnia sa ho autori, ktorí začínali prvým ročníkom, alebo niektorého z nasledujúcich. Tentoraz to bude Alojz Machaj, Jozef Barta, Miroslav Kinder a Branislav Petráš. Témou sympózia bude voda - tvorba blízka vode. Užšou motiváciou môže byť realizácia projektu Živá škola - Živá voda v obci Modrá, pretože v tejto lokalite boli umiestnené aj prvé diela Rezbárskeho sympózia v Kunoviciach.
Čítať celý článok...
 
Urbanovia, vincúri a tí druhí Tlačiť E-mail
IMG_0884

Vinohradnícka tematika v dielach rezbárov

23.8. – 30.9.2012

Malokarpatské múzeum v Pezinku

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 4 z 14
adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria