Aktuality


Vánoce v galerii aneb půjdem spolu do Betléma, mezinárodní výstava betlémů Tlačiť E-mail

Přehlídka betlemářské tvorby se koná v Uh. Hradišti poprvé v tak bohatém rozsahu. Osmdesát autorů z Česka, Slovenska a Polska se představí svými díly na téma narození Krista v různých technikách a materiálech (např. dřevo, keramika, šustí, malba na skle i na hedvábí, slané pečivo, textil) a v osobitých rukopisech.

Čítať celý článok...
 
Sympózium Alojza Machaja 2008 (k príležitosti slávností kapusty) Tlačiť E-mail
Čítať celý článok...
 
Brněnský plenér 2008 Tlačiť E-mail

Brněnský plenér, ktorý je známy aj pod názvom „Plenér prýgl“ (prýgl znamená v brnenskej hantýrke „priehrada“), sa po prvý krát uskutočnil v roku 1983. To ho radí medzi najstaršie podujatia v oblasti monumentálnej sympoziálnej sochárskej tvorby (v dreve) v bývalom Československu. Sympózium v exteriéroch priehradného areálu Brna-Bystrc bolo prejavom tvorivej generačnej sily umelcov - absolventov umeleckých škôl prvej polovice osemdesiatich rokov minulého storočia, ktorí mali väzbu k mestu Brno.

Čítať celý článok...
 
Sympózium sochárov v Žiari nad Hronom Tlačiť E-mail

V dňoch 22. - 27. augusta 2008 sa v priestore parku Štefana Moyzesa v Žiari nad Hronom uskutočnil nultý ročník sochárskeho sympózia. Toto podujatie, ktorého hlavným organizátorom a garantom zároveň bolo samotné mesto, predstavuje v podstate pokus o nadviazanie na tradíciu obdobného sympózia, ktoré sa viac než 10 rokov konávalo v Banskej Štiavnici, pod kuratelou pána Bohuslava Bachratého.
Čítať celý článok...
 
Výroba lukov Tlačiť E-mail
 Kedy vznikla myšlienka uviesť do pohybu „ malý oštep“ nasadením na tetivu  natiahnutú medzi dvomi koncami pružného dreva, to už jednoznačne nikto nezodpovie. Najodvážnejšie tvrdenia uvádzajú, že sa tak mohlo stať pred  50 000 rokmi. Možno si niekto všimol aká energia sa skrýva v napruženom dreve, možno praveký lovec vŕtal otvor do kameňa za pomoci kolíka poháňaného „lukom“. Možno takto zakladal trením oheň a náhoda vymrštila drevený kolík, čo nezostalo bez povšimnutia. Bola to však pravdepodobne náhoda ktorá stála na počiatku.
 
 
 
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 8 z 14
adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria