Aktuality


Rádiá do dielne Tlačiť E-mail
 Ak by sme urobili prieskum čo je najrozšírenejším nenástrojovým doplnením dielní, asi by to bolo rádio. V rôznych, často kurióznych podobách. Niekde je to takmer muzeálny kus, inde rádiomagnetofón s rozbitou kazetovou mechanikou, alebo hocijaký lacný prijímač. Že rádio je pri práci skvelým pomocníkom si uvedomili (konečne) aj výrobcovia náradia.  Také špeciálne rádio do dielne má vychytané skoro všetky muchy používaných vyslúžilých verklov.
Čítať celý článok...
 
Miroslav Trnovský Tlačiť E-mail

 Poznáte interiéry zámkov, hradov a historických budov? Poznáte rokovania politikov, podpisovanie významných zmlúv? Nábytok, obloženia stien, zdobené dvere... Kto dokáže navrátiť krásu a funkčnosť starej veci, alebo zhotoviť úplne novú v duchu doby? Bežne týchto ľudí nepoznáme, lebo ich práca je sprostredkovávaná cez "dohadzovačov", firmy a inštitúcie. Prácu a názory jedného z týchto majstrov môžete posúdiť aj vy.

Čítať celý článok...
 
MDFF, "Řezbářské sympozium" a "Řezbářská škola" v Kunoviciach Tlačiť E-mail
 Kunovice sa stanú tento rok dejiskom pätnásteho ročníka Medzinárodného detského folklórneho festivalu (MDFF). Za túto dobu navštívilo festival celkovo 250 folklórnych súborov  z Čiech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Polska, Litvy, Lotyšska, Makedónie, Ruska, Talianska, Arménie, Grécka, Mexika... Keďže festival je už riadnym členom Medzinárodnej rady organizátorov folklórnych festivalov a ľudového umenia (C.I.O.F.F.), krajiny ktoré budú na festivale zastúpené budú určite ešte exotickejšie... 
Čítať celý článok...
 
Kunovičtí apoštolové v kalendáři Tlačiť E-mail
Město Kunovice vydává velký nástěnný kalendář na rok 2008, který svým pojetím vybočuje z řady standardních kalendářů vydávaných každoročně nejrůznějšími institucemi.
V loňském roce byl v průběhu hodových oslav slavnostně otevřen nově upravený park v těsném sousedství kunovického kostela sv. Petra a Pavla. Součástí a dominantou parku se stalo sousoší Ježíš Kristus a apoštolové – soubor třinácti dřevěných soch slovenského výtvarníka a řezbáře Andreje Irši, jimž přijel požehnat Metropolita moravský, arcibiskup Jan Graubner.Čítať celý článok...
 
Charakteristika rezbárstva Tlačiť E-mail
 Skúšali ste hľadať na internete odpoveď na jednoduchú otázku ČO JE TO REZBÁRSTVO? Tí ktorí hľadali pravdepodobne našli to čo ja. I keď nájdeme popisy, historické štúdie a rozbory rezbárskych diel, nenájdeme základnú charakteristiku rezbárstva. Niektoré texty síce vysvetlenie dávajú, ale veľmi povrchne. Na stránkach venovaných výtvarníctvu a vysokému umeniu rezbárstvo nenájdeme, pretože splynulo s používanejším výrazom „sochárstvo“.
 
 
 
 
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec »

Stránka 10 z 14
forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria