Aktuality


Dub v Dubinnom Tlačiť E-mail
Sample Image

Dubinné je obec, ktorá bola podľa ústneho podania založená na okraji prastarého dubového lesa medzi riečkami Topľa a Cerninka. Slovania si vybrali statný dub na okraji lesa, uctili si ho podľa starých zvyklostí a vykonali obety Bohu v ňom. Dub bol ústredným bodom v dedine, prví obyvatelia si ho vybrali ako strom posvätný, rokovací, zasadací, prísažný a súdny. Konali sa pri ňom slávnosti a pod jeho mohutnými konármi sa riešili problémy dediny a okolia radou starších-kmeťov rodov.


Čítať celý článok...
 
Africké umenie Tlačiť E-mail
 V Afrike sa v priebehu tisícročí menia klimatické podmienky, čo sa prejavuje rozširovaním Sahary a ústupom kultúr do prijateľnejších existenčných podmienok. Prišlo tak k prirodzenému rozdeleniu kontinentu na severnú časť ( ovplyvnenú Európou a Áziou ) a južnú časť, vyvíjajúcu sa pomerne izolovane. Asi tak by sa dali  charakterizovať podmienky pre rozvoj umenia a remesiel na území tak rozsiahlom ako je Afrika. 

Čítať celý článok...
 
Dvorný rezbár Habešského cisára Tlačiť E-mail
Sample Image    
Keď navštívili rezbári Alojz Machaj a Jozef Barta rezbára Jozefa Ostrovského v Štúrovskom paneláku, s ťažkým srdcom sa majster rezbár „pochválil“ s práve rozrobeným dielom - bustou Lenina. Bol Jozef Ostrovský taký zanietený stúpenec režimu? Alebo sa prepracoval do dlhého radu umelcov tvoriacich „večne živého“ ako na bežiacom páse? Nie. Všetko bolo úplne inak...  (ai)

Čítať celý článok...
 
Remeslá očami "amatéra" Tlačiť E-mail
 Vyrástol som z názorovej neistoty a nepresvedčí ma tvrdenie rôznych "odborníkov" o svojej pravde, v oblasti kde som ako ryba vo vode. V oblasti ktorá je oficiálnym a hlavným zdrojom príjmov mojej rodiny. V oblasti ktorá je povolaním a radosťou zároveň. V oblasti kde som prešiel od najjednoduchších foriem, až po tie najnáročnejšie. V oblasti o ktorej píšem, publikujem a ktorú dokumentujem. V oblasti kde mám najlepších priateľov. V oblasti pre ktorú žijem...  Prečo to píšem? Čítajte ďalej.
Čítať celý článok...
 
Řezbář František Gajda (k vydanej monografii autora) Tlačiť E-mail


Zopár pohľadov do knihy o strážnickom rezbárovi Františkovi Gajdovi a jeho tvorbe,...

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu11121314DopreduKoniec »

Stránka 11 z 14
forcefetish.netforcefetish.net adultload.ws javslon.com amateur sex mobileadultload.ws javslon.com amateur sex mobile

REZBÁRSTVO.SK

Rezbárstvo.sk je portál, kde nájdete  informácie o nástrojoch, materiáli podujatiach a autoroch. Nedajte sa zmiasť názvom portálu, pretože okrem rezbárstva  sú tu užitočné informácie z viacerých oblastí. V krátkom čase pribudnú nové funkcie v profiloch registrovaných, kde môžete umiestniť svoje videá, fotografie a iné zaujímavosti a to celkom zadarmo. Registrácia trvá len pár minút.

    Pripravujeme

    · Arbortech Mini Grinder
    · Rukoväte dlát
    · Ako sa brúsia dláta
    · Lup, na aký sa nezabudne

 


 

 

Vydáva

A-studio Andrej Irša
Posledná atualizácia: 23. novembra 2018
Vychádza nepravidelne

 

ISSN 1338-3728


 

 

drotaria